Telefon kontaktowy +48 516 179 263

Global Engineering Solution Partner „...być partnerem w poszukiwaniu optymalnych rozwiązań”

sobota, 06.06.2020 14:59

Historia firmy


Wały Chrobrego

Firma CERMAR Sp. z o.o. powstała w roku 1993. Naszą pierwszą siedzibą były hale produkcyjne położone w Trzebieży nad Zalewem Szczecińskim. Podstawową działalnością była jednostkowa produkcja motorowych łodzi rybackich do połowu ryb na Morzu Bałtyckim i Zalewie Szczecińskim.

Głównie były to, mało gabarytowe konstrukcje stalowe. Równolegle rozwijaliśmy działalność w zakresie dostaw różnych elementów wyposażenia pokładowego dla okrętownictwa. Od 1995 roku, zakład był stałym kooperantem jednej z największych polskich stoczni, Holdingu Stoczni Szczecińskiej S.A., a następnie Stoczni Szczecińskiej Nowa Sp. z o.o. w Szczecinie. Na przestrzeni lat 1995-2003 Cermar, zrealizował dziesiątki kontraktów dla przemysłu stoczniowego. W celu ułatwienia realizacji dostaw dla swoich podstawowych odbiorców, w roku 2000 przenieśliśmy siedzibę firmy wraz z zapleczem produkcyjnym do Szczecina.

W 2003 roku, firma rozszerzyła swoją ofertę o konstrukcje stalowe typu offshore, konstrukcje ogólnobudowlane i mostowe, konstrukcje rurociągów oraz pieców dla hutnictwa i energetyki. Aby zwiększyć gabaryty produkowanych konstrukcji przenieśliśmy produkcję do hal produkcyjnych znajdujących się nad rzeką Odrą, z bezpośrednim dostępem do nabrzeża. Pozwala nam to na wykorzystanie transportu morskiego w realizacji dostaw na cały świat.

Nasza kadra kierownicza oraz techniczna to wysoko wykwalifikowani inżynierowie o różnych specjalizacjach z wieloletnim doświadczeniem w realizacji projektów inżynieryjnych. Pozwala to na rozwijanie współpracy z naszymi kontrahentami w kraju, a przede wszystkim zagranicą.


Wały Chrobrego

Stocznia Wulkan

Stary Plan Miasta

Także wysokie umiejętności oraz uprawnienia naszych pracowników produkcyjnych przyczyniły się do uzyskania przez nasza firmę certyfikatów:

Wszelkie zamówienia realizowane są w oparciu o wewnętrzny system zachowania i kontroli jakości, a także odbiory kontrahentów oraz towarzystw klasyfikacyjnych (PRS, GL, DNV, ABS, BV, LRS). Na naszych konstrukcjach stosujemy systemy malarskie w oparciu o normy Norsok M-501. Z końcem 2011 roku firma zmieniła nazwę, która brzmi Cermar Industry Sp. z o. o. Z początkiem 2012 roku zaś przenieśliśmy działalność wraz z zapleczem produkcyjnym na teren byłej Stoczni Szczecińskiej, gdzie do dyspozycji naszej firmy są hale produkcyjne oraz suwnice o max. udźwigu 450 ton bezpośrednio przy nabrzeżu o głębokości 8 metrów. Wierzymy, że te zmiany przyniosą same korzyści i nasza działalność nadal będzie owocować wieloma realizacjami projektów dla naszych klientów tak, aby sprostać ich wymaganiom i...

„...być partnerem w poszukiwaniu optymalnych rozwiązań”"Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 – 2013"
Nr umowy o dofinansowanie: UDA-RPZP.01.01.03-32-059/12-00 z dnia 27.06.2014 r.
Tytuł projektu: "Rozbudowa zakładu poprzez zakup innowacyjnych urządzeń wykorzystywanych w procesie spawania"
Beneficjent: Cermar Industry Sp. z o.o.

projekt i wykonanie: virtual people