logo-1 logo-2 logo-3 logo-4 logo-5

Historia firmy Cermar

Firma CERMAR Sp. z o.o. powstała w roku 1993. Naszą pierwszą siedzibą były hale produkcyjne położone w Trzebieży nad Zalewem Szczecińskim. Podstawową działalnością była jednostkowa produkcja motorowych łodzi rybackich do połowu ryb na Morzu Bałtyckim i Zalewie Szczecińskim.

Głównie były to, mało gabarytowe konstrukcje stalowe. Równolegle rozwijaliśmy działalność w zakresie dostaw różnych elementów wyposażenia pokładowego dla okrętownictwa. Od 1995 roku, zakład był stałym kooperantem jednej z największych polskich stoczni, Holdingu Stoczni Szczecińskiej S.A., a następnie Stoczni Szczecińskiej Nowa Sp. z o.o. w Szczecinie. 

Na przestrzeni lat 1995-2003 Cermar, zrealizował dziesiątki kontraktów dla przemysłu stoczniowego. W celu ułatwienia realizacji dostaw dla swoich podstawowych odbiorców, w roku 2000 przenieśliśmy siedzibę firmy wraz z zapleczem produkcyjnym do Szczecina.

W 2003 roku, firma rozszerzyła swoją ofertę o konstrukcje stalowe typu offshore, konstrukcje ogólnobudowlane i mostowe, konstrukcje rurociągów oraz pieców dla hutnictwa i energetyki. Aby zwiększyć gabaryty produkowanych konstrukcji przenieśliśmy produkcję do hal produkcyjnych znajdujących się nad rzeką Odrą, z bezpośrednim dostępem do nabrzeża. Pozwala nam to na wykorzystanie transportu morskiego w realizacji dostaw na cały świat.

Z końcem 2011 roku firma zmieniła nazwę, która brzmi Cermar Industry Sp. z o. o. Z początkiem 2012 roku zaś przenieśliśmy działalność wraz z zapleczem produkcyjnym na teren byłej Stoczni Szczecińskiej, gdzie do dyspozycji naszej firmy są hale produkcyjne oraz suwnice o max. udźwigu 450 ton bezpośrednio przy nabrzeżu o głębokości 8 metrów. Wierzymy, że te zmiany przyniosą same korzyści i nasza działalność nadal będzie owocować wieloma realizacjami projektów dla naszych klientów tak, aby sprostać ich wymaganiom i...

Wały Chrobrego

Wały Chrobrego

Stocznia Wulkan

Stocznia Wulkan

Wały Chrobrego

Wały Chrobrego

Plan miasta

Plan miasta